vairavimo mokyklosVairavimo mokyklose mokoma eko vairavimo (dar kitaip vadinamo ekonomiško vairavimo) – tai šiuolaikiškas, sumanus ir atsakingas vairavimo būdas, padedantis taupyti degalus, tausoti automobilį bei saugiai pasiekti kelionės tikslą. Vairavimo mokyklose išmokę eko vairavimo subtilybių sutaupysite ne tik degalų ir pinigų, bet ir saugosite gamtą, tokiu vairavimu taip pat mažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija, o taip pat mažėja ir nelaimingų atsitikimų kelyje skaičius. Eko vairavimo stilius didžiosiose Europos šalyse yra ne tik pripažįstamas kaip naujas modernus vairavimo stilius, bet ir sparčiai po­puliarėja, ypač tarp jaunų vairuotojų.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos sąjungos šalyse, eko vairavimo principai jau yra integruoti į vairavimo kursų programą. Nuo 2013 m. gruodžio 31 d. teorinės ir praktinės B kategorijos būsimųjų vairuotojų eko vairavimo žinios bei įgūdžiai tikrinami VĮ “Regitra” egzamino metu. Nesvarbu, kokį automobilį turite ar koks jūsų amžius, vien tik vairuotojo sumaniu vairavimu degalų sąnaudas galima sumažinti 5-10%. Vadovaujantis eko vairavimo principais, sumažėja ir transporto priemonių techninės priežiūros išlaidos, mažėja autoįvykių keliuose.

Eko vairavimo principai, kuriuos kiekvienas vairuotojas turi įsiminti ir jais vadovautis:

  1. Prognozuoti judėjimą eismo sraute, laikytis didesnio atstumo.

Vairuotojai turėtų laikytis bent trijų sekundžių saugaus eismo atstumo, nes taip padidėja galimybė veikti apgalvotai ir sumažėja tikimybė skubiai reaguoti į netikėtus kito vairuotojo veiksmus, kuriuos būtų galima įžvelgti iš anksto laikantis trijų ir daugiau sekundžių saugaus eismo atstumo.

  1. Palaikyti nuolatinį greitį esant žemoms apsukoms.

Patartina važiuoti pastoviu greičiu maksimaliai aukšta pavara, išlaikant žemas variklio apsukas. Reikia vengti staigaus greičio išvystymo ir staigaus stabdymo, nes be reikalo eikvojami degalai ir sukeliama įtampa vairuojant, todėl kyla papildomos rizikos saugumui.

  1. Anksti perjungti automobilio pavaras.

Specialistai ypač rekomenduoja kuo anksčiau perjungti aukštesnę pavarą, geriausia, variklio sūkiams neviršijant dviejų tūkst. apsisukimų per minutę, nes, vairuojant esant aukštoms ar net vidutinėms apsukoms, automobilis visada reikalauja didesnių degalų sąnaudų, nei esant žemoms apsukoms.

  1. Prieš važiuodami variklio nešildykite – užteks, kad važiuosite palengva iškart po variklio užvedimo. Nespauskite akceleratoriaus pedalo iki dugno, o naudokite ¾ jo intervalo.
  2. Stenkitės numatyti kitų eismo dalyvių elgesį – naudokite „riboto pasitikėjimo” taisyklę.
  3. Nevežiokite nereikalingų daiktų.

Leave a Reply