vairavimo kursaiVairavimo kursai eksternu – tai teorijos pasiruošimas savarankiškai asmenims, turintiems ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir siekiantiems įgyti teisę vairuoti A1, B1 arba B kategorijos transporto priemones. Tuomet galite pradėti lankyti praktinio vairavimo pamokas vairavimo mokykloje. Tai itin patogu užimtiems žmonėms ar tiems, kas vairuoti labai norėtų, tačiau vairavimo kursų laikas niekaip nesutampa su užimtumu (darbu, mokslu, vaiko auginimu) ar tiesiog tuo metu negyvena Lietuvoje. Norint mokytis eksternu, pradėti mokymą galima nepriklausomai nuo grupių vairavimo kursuose formavimo. Būsimi vairuotojai, besiruošiantys vairavimo egzaminams VĮ „Regitra“ laikyti eksternu, vairavimo mokykloje privalo baigti tik praktinę – minimalią 4-ių arba 30-ies akademinių valandų vairavimo dalį. Teorijos kursas trunka tik 10d. (40 akad. val.), mokomasi vairuoti (30 akad. val.) taip pat 10 dienų.

Savarankiškai mokytis ir laikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ galite:

– jei jums yra 17 metų ir norite įgyti teisę vairuoti B, A2 kategorijos transporto priemones;

– jei jums yra 14 metų ir norite įgyti teisę vairuoti AM kat. transporto priemones;

– jei jums yra 15 metų ir norite įgyti teisę vairuoti A1, B1;

– jei jums 19 arba 23 metai* ir norite įgyti teisę vairuoti A kat. transporto priemones.

*Turint dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir išlaikius praktikos egzaminą A kategorijos motociklu. Vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, galima nuo 21 metų.

Vairavimo kursai eksternu nuo kursų grupėje skiriasi tuo, kad mokinys teoriją gali pasiruošti pats, jam nereikia lankyti užsiėmimų. Tai galima padaryti sprendžiat testus svetainėje KETbilietai.lt. Pasiruošus teorijos egzaminui, galima registruotis teoriniam egzaminui. Tačiau praktinį vairavimo egzaminą galima laikyti tik pabaigus nustatytą praktinio vairavimo kursą vairavimo mokykloje. Išlaikius vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“, galima papildomai mokytis vairavimo su šeimos nariu. Kursų kaina, mokinantis vairavimo mokykloje su grupe ir mokinantis savarankiškai skiriasi nežymiai – 150 Lt-250 Lt mažiau mokės tie, kurie vairavimo teoriją mokysis eksternu.

Medicininę pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą būsimi vairuotojai gali gauti vairavimo mokykloje, iš anksto susižinoję, kada organizuojami sveikatos patikrinimas ir pirmosios pagalbos kursų paskaita.

Kai VĮ „Regitra“ išlaikote teorijos egzaminą, gaunate pažymą, kurią reikia pristatyti vairavimo mokyklai.

 

Leave a Reply